A Wizz Air úttörő szerepet vállal a pilótaképzés digitális átalakításában, az Airbus legújabb, felhőalapú technológiájának bevezetésével. A légitársaság az Airbus Mobile Airbus Training experience (MATe) Suite csomagját és a Virtual Procedure Trainer (VPT) technológiát alkalmazza, megújítva ezzel a hagyományos képzési módszereket. Ezek az innovációk nemcsak a tanulási folyamatot teszik hatékonyabbá, de a pilótanövendékeknek is lehetővé teszik, hogy a legmodernebb eszközök segítségével sajátítsák el az Airbus repülőgépek kezelését.
A MATe Suite egy olyan platform, amely széleskörű e-tréning lehetőségeket és vizsgákat kínál különböző pilótakategóriák számára. A VPT technológia egy virtuális valóságban rekonstruált pilótafülkét használ, lehetővé téve a növendékek számára, hogy részletesen megismerkedjenek az Airbus repülőgépekkel és különböző műveleteket gyakoroljanak. Ez az újszerű megközelítés nemcsak a képzési időt rövidíti le, de a tanulási folyamatot is interaktívabbá és élvezetesebbé teszi.
A Légügyi Felügyeleti Hatósági Főosztály jóváhagyásával a Wizz Air képzési programja még átfogóbb tudást nyújt a pilótáknak. A légitársaság célja, hogy 2030-ig további 4000 pilótát és elsőtisztet képezzen ki, és ezzel egyidejűleg bővítse flottáját 300 új Airbus A321neo és egy A321XLR repülőgéppel.
A Wizz Air már 2013-ban megnyitotta első képzési központját Budapesten, és az évek során további fejlesztésekkel erősítette oktatási infrastruktúráját. A légitársaság jelenleg három teljes repülőgép-szimulátorral, fedélzeti evakuációs és tűzvédelmi tréningekkel segíti a pilótanövendékeket. Az idei évben Rómában nyílik meg az újabb képzési központ, amely további lendületet ad a Wizz Air pilótaképzési programjának.
Az elmúlt 12 hónapban a Wizz Air több mint 200 új pilótát képzett ki, közülük közel 90 fő magyarországi képzésen szerzett képesítést. A légitársaság több mint 2600 pilótát foglalkoztat, és flottája jelenleg 206 repülőgépből áll, amivel a Wizz Air tovább erősíti pozícióját Európa egyik vezető légitársaságaként.