Késő tavasszal virágzik, fehér és krémszínű fürtjeivel kellemes hangulatot varázsol környezetébe – ez a bodzavirág, melynek enyhén ibolyás, rózsaszínes árnyalata a lakberendezésben is hódít.
Világos és meleg
A finom púderes alaptónussal rendelkező szín megtalálható a Bíborfesték Üzletház Platinum festékek kínálatában is, a Poli-Farbe Platinum olyan más, meleg és egyben világos árnyalataival együtt, mint a beléndek, a fenyőspárga, a fátyolka vagy a körömvirág.
A bodzavirág olyan helyiségekbe illik, ahol melegséget szeretnénk érezni, miközben arra is törekszünk, hogy a tér világos maradjon. Gyönyörűen illeszkedik a modern, semlegesebb színekhez is, de a feltűnőbb hatás elérése érdekében kiválóan párosítható különböző kékekkel is, de a bodza termésének színe, a mélyebb lilás-bordós árnyalat is tökéletes lehet.
Színválasztási kisokos
A színek “viselkedésének” megértése a belsőépítészet egyik legnehezebb része. Azt mindenki tudja, hogy a falakra választott színek erősen befolyásolják a tér hangulatát. Mielőtt elkezdenénk a tervezést, gondolkodjunk el azon, hogy mennyi természetes és mesterséges fény jut a helyiségbe, és hogy az milyen irányból érkezik.
A szín kiválasztásának igen sok köze van a környezetből érkező fényhez, a megvilágítás pedig ritkán állandó, és a színek a nap különböző időszakaiban eltérőnek tűnnek. Vegyük figyelembe, hogy a térben hol helyezkednek el az ablakok, és hogy azok mennyi fényt engednek be a helyiségbe.
A napfény ugyanis nagy hatással lehet a színekre, hűvösnek és laposnak vagy épp sokkal melegebbnek tűnhetnek. Ugyanaz a szín teljesen másképp mutathat egy jól megvilágított, déli fekvésű térben, mint egy északra néző sötétebb szobában.
A bodza falfesték kiváló tulajdonsága, hogy jól harmonizál a legtöbb árnyalattal, és önmagában is megállja a helyét bármely helyiségben. Mielőtt elköteleződnénk egy-egy szín mellett, tervezzük meg, hogy hol fog az határozottan érvényesülni a térben, hol ragadja meg a fényt és a tekintetet.
Intuitív módon
A természetes intuíció fontos szerepet játszik a festék kiválasztásakor, az alapján is dönthetünk tehát, hogy mi az, amit az egyes helyiségekben kényelmesnek érzünk. Például a hálószobában, amelynek nyugodt hangulatot kell árasztania, jól jöhetnek a nyugtató semleges színek, mint amilyen a bodza is, és passzolnak a lágy zöldek és a tompa kékek is.
Egy forgalmasabb, nyitott térben pedig érdemes lehet élénkebb színt választani, hogy tükrözze a pörgős energiát. A színekkel játszani is lehet, sokféleképp kombinálhatók egymással, érdemes még az árnyalatok kiválasztása előtt eldönteni, hogy milyen stílust szeretnénk létrehozni.
Így a különböző színek állhatnak például lágy vagy erős kontrasztban egymással, de választhatunk egy adott színskála két széléről is árnyalatokat. A kontrasztoknál merész, hangsúlyos belső tereket alakíthatunk ki, míg egy szín különböző mélységeinek alkalmazásával klasszikus és időtálló megoldást nyerünk.