A Ramasoft Adatszolgáltató és Informatikai Zrt. új Tőzsdemúzeum gazdaságtörténeti portált indított, amelyet Radnai Márton, a cég alapító-tulajdonosa jelentett be.
A virtuális múzeum elindításának időzítése a Pesti Áru- és Értéktőzsde 1864-es megalakulásának évfordulójához kapcsolódik. A portál célja a pénzügyi és gazdaságtörténeti kutatások elősegítése és a hazai gazdaságtörténet jelentős intézményeinek elismerése.
A projekt 2016-ban indult, több mint 50 munkatárssal, és a több tízmillió forintos fejlesztési költséget a cég saját forrásból fedezte. Az adatgyűjtés első fázisa során a Budapesti Áru- és Értéktőzsde Árjegyző Lapjából származó árfolyam- és osztalékadatokat dolgozták fel.
A portál a dualizmus és a két világháború közötti időszak jelentős tőzsdei vállalatainak történetét és tőkepiaci teljesítményét is bemutatja. Ebből kiderül, hogy a magyar részvények 1864 és 1913 közötti időszakban évente átlagosan 8,41 százalékos hozamot biztosítottak.
Pelles Márton közgazdász, a projekt kutatásvezetője szerint a 1864 és 1948 közötti időszakban négyféle pénznemben folyt a kereskedés, ami megnehezítette az összehasonlítást. A korszak 100 vezető cége történetének és a cégvezetők életrajzának feldolgozása még tart.
A portál az 1948 utáni tőzsdén jegyzett cégek sorsát is nyomon követi, példaként említve a Bárdi Autó Zrt.-t, a Royal Nagyszálloda Részvénytársaságot és a FÉG-et. Ezek a vállalatok államosítás után is folytatták tevékenységüket, kapcsolódva a régi elődökhöz.